Öncelikle konuyu bilmeyenler ya da takip edememiş olanlar için Ay burcu Nedir adlı yazımı okumalarını tavsiye ediyorum.

Ay burcu Koç, Ay burcu Boğa, Ay burcu İkizler yazılarını yazmıştım. Sıra geldi “Ay” Yengeç burcunda doğmuş olanlara.

Ay Yengeç burcunda doğan kişilerin ilk özelliği olarak; yaptıkları her işte mutlaka duygusallık ve subjektiflik olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Tanıdıkları, vatanları ve sevdikleri için hiç bir zaman olmadığı kadar fazla cesur ve atak davranışlar sergileyebilen insanlardır. Annelerine inanılmaz bir düşkünlükleri vardır ve anneleri de onları çok sever. Ev, aile ve yuva anlayışları oldukça gelişmiştir ve adeta kendilerini bu konulara adarlar. Aileleri, akrabaları, dostları ve evleri için bir çok fedakarlıkta bulunabilirler.

Yemek yapmaya ya da en azından yemeye :)) çok düşkün olurlar. Bu yüzden genç yaşlarda hızla kilo alabilirler. Ay Yengeç burcunda iken doğmuş özellikle bayan kişiler genellikle halk arasında etine dolgun denilen fiziksel yapıya sahip kişilerdir. Nostaljiyi ve eskiyi hatırlamayı çok severler ancak bu onlara çoğu zamana acı verir. Çok kuruntulu ve endişeli tiplerdir.

Güneş burcu (bildiğimiz “ben Yengeç burcuyum” demek, Güneş’i Yengeç burcunda konumlanmış olmak demektir) Yengeç olan kişilerden çok daha fazla Yengeç özelliği gösterirler. İnsanlara karşı oldukça anaç ve ilgili yaklaşırlar. Bu duyarlılıkları ve empati güçleri artı sezgileri nedeniyle olumsuz ve negatif enerjileri de adeta bir sünger gibi çektiklerinden dolayı ne yazık ki acı çekme konusunda üstlerine yoktur. İyi bir dinleyici ve dost olurlar. Sadakatli ve vefalıdırlar. Ruh hali sık sık değişebilir bu yüzden bazı anlarda kaprisli ve değişken olabilir. 

Bu kişilerin başkalarına çok fazla bağımlı olmamaya, bireyliliklerini korumaya, kötü yaşanmışlıklarla dolu eski defterleri açmamaya ve / veya olumsuz negatif enerjilere çok fazla kendilerini kaptırmamaya ihtiyaçları vardır. Aksi halde çok yıpranabilirler. Psikomatik rahatsızlıkları ya da intihar teşebbüsleri olabilir bu yüzden.

NOT: Doğum haritanızı çıkarttırıp Ay burcunuzu ve diğer gezegen yerleşimlerinizi/açılarınızı yorumlamamı isterseniz lütfen benimle iletişime geçiniz. suveay@mevsimlergibi.com