Tunç Kılınç : Faili Meçhul Kıyak – Beyaz Show

Tunç Kılınç’a Fikir Atölyesi’nde “Faili Meçhul kıyak” yazısını okuduğumda şöyle bir yorum yazmıştım:

Gerçek ve kaliteli iyilik bence “isimsiz” yapılandır. Sağ elin verdiğini sol elin bilmemesi inceliği.. Aksi halde işin içine riya ve kibir giriyor çünkü çoğunlukla..

Çok güzel ve hayırlı bir teşvik Tunç bey sizi kutluyorum, Allah işlerinizi rast getirsin.

27/02/09, 17:24

faili_mechul_kiyak_hareketi_fmk_tunc_kilinc_fikir_atolyesiİşin sadece eğlencesinde olmadığımı belirttim kısaca. Sanırım bu yorum FMK, yani Faili Meçhul Kıyak hareketine bakış açımı özetler. Yalnız şu da yadsınamaz bir gerçek, kendinin de hep ısrarla altını çizdiği gibi işin içindeki “oyunculuk ve serseri ruh” da herhangi birine karşılıksız ve çıkarsız hatta bir teşekkür bile beklemeden Faili Meçhul Kıyak yapmayı cazibeli kılıyor 🙂 Özellikle genç ve kendini genç hisseden (hatta az birazda çocuksu olan) kişilerin bayılacağı bir girişim bu FMK iyilik hareketi 🙂 E tabi biraz da (belki de hiç iyilikle yardımla filan işi olmayan) aklı fikri sürekli eğlence ve serserilikte olanlar da sevecektir eminim :)) Bu açıdan, bir çok kesime hitap etmesi ve çekim kuvvetinin güçlü olması (işin içinde eğlence olması) FMK hareketini daha fazla hareketlendirecek gibi gözüküyor :)) Bu çok güzel.

Ticarete dönüştürülmediği takdirde çok iyi, sevimli ve çılgın bir proje olarak kalacak gözümde Faili Meçhul Kıyak hareketi. Tunç Kılınç’a nice nice güzel ve sadece iyilik amacı güderek başlattığı böylesi başarılı girişimler diliyorum.