Havanı Koru Tam Dumansız Hava Sahası Yasası Sigara Yasağı Hakkında

Türkiye’de artık yeni bir dönem başlıyor: Tam Dumansız Türkiye. Türkiye’nin havası artık %100 “Dumansız” olacak.

Türkiye, 4207 sayılı Kanun düzenlemesiyle 19 Mayıs 2008’den itibaren kapalı alanlarda temiz hava soluma hakkına, yani Dumansız Hava Sahası’na kavuştu. Halkımız, Dumansız Hava Sahası’nı hızla benimsedi ve gönülden destekledi.

19 Temmuz 2009 itibariyle de ülkemizde artık %100 Dumansız Hava Sahası dönemi başladı. Artık kahvehaneler, barlar, kafeler, restoranlar ve eğlence mekanları dahil, halkın ortak kullandığı tüm kapalı alanlar sigara dumanından %100 arınacak.

Bu kampanyayı desteklemek için herkesin mutlaka iyi bir nedeni olduğuna inanıyorum. Çünkü tütün ürünlerini sadece tüketmek değil, dumanına maruz kalmak dahi sağlık için ciddi tehlikeler yaratıyor. Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki tütün dumanı; akciğer kanseri, kalp hastalıkları, astım krizleri, solunum yolları rahatsızlıkları ve akciğer yetmezliği gibi ciddi hastalıklara yakalanma riskini artırıyor.

Bu kampanyayı desteklemek için herkesin %100 iyi bir nedeni olduğuna inanıyorum. Bu uygulamayı başlatmak ve yaşatmak için benim en önemli nedenim ise, bugünü ve geleceği çok daha sağlıklı bir Türkiye. Sağlık Bakanı olarak birincil sorumluluğum, bugün ve gelecekte Türk halkının sağlığını koruyacak tedbirleri almak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek… İnanıyorum ki bu yolda önemli bir mesafe de kat ettik. Dumansız ve sağlıklı yaşam alanları yaratma sürecimizde bizlerden desteğini esirgemeyen herkese içten teşekkürlerimi sunarım.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ

Havanı Koru Tam Dumansız Hava Sahasını Ben de Destekliyorum

En başta çağdaş bir uygulama.. Türkiye’nin bu tür önemli ve yararlı kurallara alıştırılması gerekli.. Sağlıklı yaşama teşvik açısından oldukça yararlı bulduğum, sevinerek karşıladığım bir uygulama olması bakımından destekliyorum.

SİZ DE TAM DUMANSIZ HAVA SAHASI SİGARA YASAĞINI DESTEKLİYORSANIZ; MEMNUNİYETİNİZİ VE DESTEĞİNİZİ BU SİTEDEN BELİRTEBİLİRSİNİZ..