Filistin halkı desteğinizi bekliyor!

İsrail’in Gazze halkına uyguladığı ambargonun etkileri geçen yılki saldırıların ardından ölümcül boyutlarda devam etmektedir. 2009 yılının Ocak ayında gerçekleşen saldırılarda birçok sivil yerleşim birimi ile birlikte, camiler, okullar, su kuyuları ve Gazze’nin hayat damarlarının tümü yerle bir edilmişti.

Üç yıldır insanlık dışı ambargo, kuşatma ve yoksullaştırma ile kitlesel cezalandırmaya tabi tutulan Gazze’de sistematik saldırılarla insanların tüm yaşam ümitleri yok edilmek istenmektedir. Gazze açlık, ilaçsızlık, yakıt sıkıntısı ve tüm yoksun bırakma çabalarına rağmen direncini kaybetmemiş ve hükümetini sahiplenmekten geri durmamıştır.

Bizler İsrail’i ve tüm yandaşlarını bu katliam sebebiyle kınamaktan öte yapılabilecek işler olduğuna inanıyoruz. Bu yılın başında kara yolu ile ambargonun delinmesi için “Filistin’e Yol Açık” konvoyu oluşturan İHH, benzer bir çalışmayı bu kez deniz yoluyla gerçekleştirecek. Avrupa’dan da çok sayıda gemiyle gönüllü aktivistlerin katılacağı gemi kampanyasında hatırı sayılır oranda insani yardım malzemesinin yanı sıra Gazze’de önemli ihtiyaçlardan biri haline gelen inşaat malzemeleri de bulunuyor.

Filistin’de İsrail’in yok etmeye çalıştığı hayatın yeniden inşasında önemli paya sahip olan inşaat malzemeleri, bir yandan temel alt yapı kurumlarının inşa edilmesinde diğer yandan barınma sorunu bulunan binlerce Filistinli fakir ailenin iskanında can simidi olacak. Organizasyon boyunca bir yandan bölgede ihtiyaç hissedilen yardım malzemeleri toplanacak, diğer yandan bu yardım malzemelerinin Gazze’ye ulaştırılması için gemilerle bir yardım koridoru açılacaktır.

Bu amaçla Filistin halkının yanında olduğumuzu göstermek üzere gerçekleştireceğimiz bu organizasyon için tüm halkımızı desteğe davet ediyoruz.

İnsani yardım gemisine Facebook’tan destek olun
İHH İnsani Yardım Vakfı olarak siz kıymetli gönüldaşlarımızın desteği ile Gazze ambargosunu delmek üzere 10 gemiyle nisan ayında Filistine gidiyoruz. Amacımız İsrail’in insanlık dışı uygulamalarına tüm dünyanın dikkatini çekmek. Bugüne kadar her platformda mazlumun yanında ve zalimin karşısında yer alan İHH, şimdi de sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden bir haberleşme ağı kurdu.

1- Aşağıdaki linkten Hayran Ol / Became A Fan butonuna tıklayarak Facebook üzerinden kurduğumuz bu gönül köprümüze siz de katılın.

http://www.facebook.com/pages/IHH-INSANI-YARDIM-VAKFI-IHH-HUMANITARIAN-RELIEF-FOUNDATION/368272750228  

2- Mail listenizdeki tüm arkadaşlarınızı da davet edin. İnsanlık için sesimiz daha gür çıksın.

3- Arkadaşlarınızın da kendi arkadaşlarını davet etmesiyle Filistin için umudumuz artsın.

Bir dakikanızı ayırın ve bu mesajı tüm arkadaşlarınıza iletin. Filistin için çok şey değişecek….

Facebook’tan takip edin.
Twitter’dan takip edin.

Filistin sayfamızı ziyaret edin.

www.ihh.org.tr/filistin