Öncelikle kişisel doğum haritalarınıza baktım, bu anlamda Nesibe’nin yorumu için: Oğlak burcunda bir gezegen yığılımının olduğunu söylerek başlamak istiyorum. Bu vurgu, Nesibe’ye çok ciddi anlamda çalışkanlık, üretkenlik ve statü / madde sevgisi vermiştir. Aynı zamanda arada sırada fazla duygusallaşabilir, karamsar şeyler düşünebilir. Bir mantık insanıdır ve genel anlamda hayata bakış açısı “ciddi”dir. Tahminimce matematik zekası çok gelişmiştir. MC ile kavuşan Pluto’su, onun çok sıkı bir yönetici ya da siyasetçi olabileceğini gösteriyor. Ay burcu Başak, Jüpiter’i 6.evde ve Yengeç’te artı Ay ile sekstil açıda, Neptün-Mars kavuşumu 12.evde. Yardımsever ve iyi yürekli. Zaman zaman kendi içine yönelmeyi sever ve mana aleminin derinliklerine dalabilir. Edebi yazılar, şiirler ya da şarkı sözleri yazabilir. Ancak bu derinlikten çıkmakta zorlanmaz çünkü Oğlak mantıkçılığı buna müsaade etmez. Bir Kova burcu mensubu olması artı 1.evinde yani yükselen burcunda konumlanan Merkür, Venüs, K.Ay Düğümü ve Güneş kavuşumu nedeniyle çevresinde sevilen bir kişi olmakta zorlanmaz, istediğinde çok konuşkan ve paylaşımcıdır, dost canlısıdır ancak “istediğinde” :) Yükselen burç çizgisinin tam üzerinde konumlanan, üstelik bir de “Oğlak Venüs’ü” ile de kavuşum yapan Satürn, “seviyeyi koru, ciddi dur” diye ona sürekli telkinlerde bulunacaktır (ya da bazı durumlarda tutuk kalacaktır da diyebiliriz) Bir Güneş Kova, Ay Başak, yükselen Oğlak, ASC kavuşum Satürn ve Venüs Oğlak artı Venüs kavuşum Satürn sahibi biri olarak sevgini gösterme konusunda zorlanabilirsin sevgili Nesibe. Bunun yanında son olarak ciddi başarılara imza atabilecek biri olduğunu düşünüyorum diyebilirim. Güneş-Pluto karesi aşırı kıskançlığını vurgulamakta.

Sinan’ın haritasına göz attığımda..

Güneş Aslan, Yükselen Akrep ve Ay burcunun Balık olduğunu görüyorum. Yükselen burçta konumlanan Pluto yeniliğe ve değişime açık biri olduğunu, kendini sürekli yenileyebileceğini gösteriyor. 9.evde Aslan burcunda konumlanan Güneş-Merkür kavuşumu dini konularda ya da genel anlamda tüm inançları konusunda oldukça kararlı olduğunu, asla ödün verecek biri olmadığını gösteriyor. Bu kavuşumu aynı zamanda bir konuda tartışmaya başlarsa haklı olsa da olmasa da mutlaka galip gelmeye çalışacağını da gösterir :) -1.ev Akrep Pluto etkisini de hesaba katarsak bu kesin diyebilirim :DD) Yalnız şu da bir gerçek ki, zaman zaman işi gücü bırakıp gezmek, tozmak ve sorumluluklardan kaçmak isteyebilir ^-^ Bazı konularda çabuk sıkılma da söz konusu olabilir. İkili ilişkiler, ortaklıklar konusunda, özellikle de evliliğinde oldukça şanslı ve mutlu olabilir, miras ya da başka yerlerden havadan para konusu gündeme gelebilir (ne zaman olacağını sormayın çünkü ben o kadarını bilmiyorum biliyorum diyen de yalan söylüyordur inanmayın :D) Yada eşi zengin biri olabilir. Maddi kazançlar konusunda risk taşıyan yatırımlar yapıp parasını buharlaştırabilir. (Satürn-Uranüs kavuşumu ve Neptün 2.evde) ani gelip giden paralar söz konusu. Aşırı kıskanç olma durumu Nesibe gibi Sinan’da da mevcut sankiM 🙂 Çünkü; Güneş-Pluto karesi Sinan’da da var, üstelik Sinan’ın kıskançlığı çifte kavrulmuş olabilir 🙂 Yükselen burç Akrep (yükselen yöneticisi Pluto’da 1.evde) Hayal gücü yüksek ve hayal gücünü tasarıma dönüştürebilme yeteneği de var olan bir arkadaşımız olduğunu söyleyerek Sinan Ata’nın harita analizini de burda sonlandırıyorum.

Gelelim iki haritanın birbiri ile yaptığı yerleşimlere ve görünümlere.. Nesibe ve Sinan’ın Sinastri (uyum) analizi..

Ortak inançlar, ortak çalışmalar söz konusu. İyi ve hoş vakit geçirebileceğiniz etkiler yoğun. Bu ilişkide Nesibe daha fazla otoriter / dominant olabilir. Birbirinizi ve hedeflerinizi desteklersiniz. Sinan, Nesibe’nin yanında kendini çok rahat hissediyor olabilir (Ay 4.evde, Merkür-Venüs ve Mars 8.evde) O’na herşeyini anlatabilir, sırlarını paylaşabilir. İyi bir dostlukları vardır. Bunun yanında Nesibe’nin, Sinan’ın haritasında 8.eve yerleştirdiği 3 kişisel gezegene bakınca “dostluktan öte” bir çekim olması hiç de şaşılacak bir durum değil diyebilirim :) Üstelik Sinan’da, Nesibe’nin haritasında 5. ve 7.eve 3 gezegen yerleştirmiş (Güneş-Merkür 7.evde, Venüs 5.evde) Birbirinizi tamamlayacak ve geliştirecek fikirlerle / duygularla dolusunuzdur ve birbirinizden gerçekten çok şey öğrenirsiniz. Hayatımızda iz bırakan insanlar vardır ya hani. İşte siz birbirinizin hayatına iz bırakabilecek türden bir ilişki yaşarsınız.. Ortak bir çok ilgi alanınız / zevkleriniz vardır. Karşılıklı iletişiminiz gayet başarılıdır, ancak aniden başlayan şiddetli tartışmalar da yaşamanız mümkün. Ve bu ani başlayan tartışmalar ilişkinizin sonunu getirebilir buna dikkat diyorum. Ayrıca bazı para meselelerinde de tartışmanız söz konusu olabilir. Bu arada evlilik için çok güzel romantik konumlanmalar mevcut demesem yorumumda büyük bir eksiklik olurdu ;) Ancak “dikkat ve özen” gerektiren bir ilişki olduğunun altını çiziyorum.

Sevgiler..